FinansGündem

Ziraat İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır

Ziraat bankası ve diğer bankalara ait internet şifresi alma konusunda banka müşterilerine yardımcı oluyoruz. Artık internetin yaygın olarak kullanıldığı bir dönemdeyiz ve internet bankacılığı günümüzde büyük kolaylıklar sağlıyor.

Brand Finance 2019 yılı Türkiyenin en iyi bankası ödülüne layık görülen Ziraat bankası şu anda ülkenin en büyük bankası konumunda yer alıyor. Aynı zamanda devlet bankası olmasıda burada büyük paya sahip. Konut kredileri, ihtiyaç kredileri gibi ürünlerinde en uygun faizleri tüketicilere sunarak ilgiyi üzerine çekiyor. Bu kadar yoğun bankacılık faaliyetlerini sürdüren Ziraat Bankası aynı zamanda teknolojik alt yapısınada önem veriyor. Ziraat internet bankacılığı şifresi nasıl alınır konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer sizde Ziraat Bankası internet bankacılığını şimdiye kadar kullanmadıysanız, yapmanız gereken ilk olarak internet şubesini aktif etmelisiniz. Bankanın şubesiz bankacılık avantajlarından faydalanmak istiyorsanız siz de, Ziraat internet şubesini kullanarak bu avantajlara sahip olabilirsiniz. Ziraat internet şubesini kullanmak isteyenler öncelikli olarak Ziraat Bankası müşterisi olması gerekmektedir. Bankanın müşterisi olduktan sonra istenilen Ziraat Bankası şubesine giderek internet şubesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası şubesinden internet bankacılığı için “yeni şifre” talebinde bulunabilirsiniz. Alternatif olarak ise hesap bilgileriniz ve bankada kayıtlı cep telefon numaranız güncel bilgilerden oluşuyor ise, Ziraat Bankası internet şubesi şifresi alabilmek için bu adrese (https://online.ziraatbank.com.tr/p/b/customerquery.aspx) ziyaret ederek yeni müşteri kaydı yapmanız gerekmektedir.

Giriş yapılan sayfa Ziraat Bankası’nın Ziraat internet şifre alma sayfasıdır, ilgili sayfadan online olarak yeni şifrenizi talep edebilirsiniz. Mevcut kullanıcıysanız eski şifrenizi unuttuysanız Ziraat Bankası internet şubesi giriş ekranında bulunan “şifremi unuttum” alanına tıklayarak yeni şifrenizi güvenle oluşturabilirsiniz. Farklı bir yöntem ise Ziraat Bankası çağrı merkezi numarası 444 00 00 numarasını arayabilir ve şifre alma işlemlerinizi çağrı merkezinden halledebilirsiniz. Çağrı merkezinde sizden TC kimlik numaranız, Anne kızlık soyadınızdan rastgele harfler, kart bilgileri gibi bilgiler güvenlik amacıyla talep edilebilir.

Ziraat Bankası İnternet Şubesinde Yapabileceğiniz işlemler

Para transferi.
Fatura Ödeme işlemleri.
Kredi işlemleri.
Kredi kartı işlemleri.
Vergi ödemeleri v.b. birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı