GenelSon Dakika

Yalova yeni kapalı pazar yerine kavuşuyor

Yalova Belediyesi tarafından Adnan Menderes Mahallesi’ne yapılan kapalı pazar yeri mart ayında hizmete girecek.

Belediye Başkanı Vefa Salman’ın seçim döneminde söz verdiği Adnan Menderes Pazar Yeri Projesi tamamlanma aşamasına geldi. Çalışmaların devam ettiği pazar yerinde işin yüzde 75’i tamamlanmış durumda. Şubat sonunda bitirilmesi planlanan pazar yeri mart ayı içerisinde faaliyete geçmiş olacak.

5 bin metrekare alan üzerine yapımı devam eden pazar yeri yaklaşık 2,5 milyon liraya mal olacak. Üç mahallenin ortak noktası olan Adnan Menderes Mahallesi’nde yapımı devam eden pazar yeri aynı zamanda Kazımkarabekir, Dere ve Bahçelievler mahallelerine de hizmet verecek. İdari hizmet binası, mescit, kafeterya ve helalar yer alacak.

Seçim döneminde bu bölgede oturan vatandaşların kendisinden pazar yeri talebinde bulunduğunu belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Esnafımızın da yönde talepleri oldu. Hem halkımıza hem de esnafımıza bu konuda bir söz verdik ve bunu yerine getiriyoruz. İşin yüzde 75’lik kısmı tamamlanmış durumda. Şubat sonunda çalışmayı tamamlayıp mart ayı içerisinde de 2. kapalı pazar yerimizi hizmete açmış olmayı planlıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı