ManşetTeknoloji

WhatsApp Web nasıl kullanılır resimli anlatım!

Dünya geneli popüler olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın en çok kullanılan özelliği web tarayıcılarında çalışma özelliği; Türkiye’de neredeyse mesaj kullanımını baştan aşağı değiştiren internet kullanımı yaygınlaşmasıyla birlikte operatörlerin mesaj servislerini tarih yapan uygulamanın WhatsApp Web özelliği nasıl kullanılır.

WhatsApp Web nedir

WhatsApp, 2015 yılının Ocak ayından beri tarayıcı üzerinden kullanılabilen WhatsApp Web sürümünü ilk kez duyurmuştu, kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan uygulamayı telefonunuzu elinize almadan bilgisayarda kurulu tarayıcılar aracılığıyla mesaj gönderip, okumanızı sağlayan aynı zamanda rehberinizde yer alan kişileri seçerek istediğiniz kişiyle konuşmanıza olanak sağlar WhatsApp’ın temel olan özelliklerinin çoğunu kullanabiliyorsunuz. En önemli özelliği ise yanınızda telefon olmadan uygulamaya erişim sağlayabiliyorsunuz.

WhatsApp Web uygulaması nasıl kullanılır

Sadece tarayıcı vasıtasıyla değil daha sonra geliştirilen bir özellikle Windows ve Mac uygulamalarıyla birlikte bilgisayarınıza kurularak kullanımını gerçekleştirebiliyorsunuz. WhatsApp Web uygulamasını indirebileceğiniz adres ise; https://www.whatsapp.com/download/

Peki tarayıcı üzerinden WhatsApp Web nasıl kullanılır

Kullandığınız tarayıcınızı açın, aşağıdaki bağlantıdan WhatsApp Web sayfasına gidin. Eğer tarayıcınız üzerinden kullandığınız WhatsApp sürümü güncelse, masaüstü programını indirmenize gerek kalmadan mesajlarınızı görebilir ve konuşmalarınıza devam edebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten veya tarayıcı üzerinden giriş yaptığınızda WhatsApp Web masaüstü uygulamasını nasıl çalıştıracaksınız? Uygulamanız gerekenler.

WhatsApp Web için tıklayın!

Öncelikle tarayıcıda açılan barkod’u taratıyoruz, sayfaya gittikten sonra, tekrar akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp>Ayarlar bölümüne girin ve WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Bu özellik hem iOS hem de Android hem de Windows Phone üzerinde aynı şekilde çalışıyor.

WhatsApp’ın tarayıcı veya PC uygulamasını açtığınızda web sayfasında yer alan WhatsApp Web barkod bölümüne telefonun kamerasını odaklayarak barkodu taratın.

Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp‘ı tarayıcınızda açtığınız WhatsApp Web ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp‘ın bildirim seslerini bilgisayarınızda duymak istiyorsanız, WhatsApp Web‘de yer alan profil resminizin yanındaki menüden ayarlamaları yapabilirsiniz. Bu noktadan sonra yapacağınız tüm işlemler standart olarak ana uygulama ile aynı olacaktır.

Popüler olan uygulama Facebook tarafından satın alındıktan sonra erişilebilirlik anlamında resmen çağ atlayan WhatsApp telefonunuz ağ üzerinde olmak koşuluyla birçok işleminizi bilgisayarınız üzerinden yapmanıza olanak sağlıyor. Cihazınız ağ dışında olsada tarayıcı üzerinden mesajlaşma uygulamasının kullanabildiği çok kez görülmüştür hatta birçok kez bu konuda benim hayatımı kurtardı diyebiliriz 🙂 ayrıca sesli gelen mesajları kulaklıkla dinleyebilmek büyük kolaylıklar arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı