GündemTeknoloji

Whatsapp dark mode enerji tasarrufuyla geliyor

Popüler mesajlaşma servisi Whatsapp kullanıcılarının büyük bir kısmının merakla beklediği enerji tasarruflu dark mode özelliğini çok yakında android işletim sistemli telefonlar için getiriyor. Geceleri özellikle büyük rahatlık sağlayan ve göz yorgunluğunu büyük ölçüde azaltan dark mode uygulamaları özellikle yazılım sektöründe çokça kullanılan bir özellik olarak ön plana çıkıyor.

Günümüzde artık birçok uygulamada resmi olarak dark mod arayüz modu yer alıyor. İşte bu arayüzü siyah hale getiren mod WhatsApp’a da resmi olarak geliyor. Android uygulamasının son betasında bulunan koyu arayüz, arayüzü özellikle OLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıracak koyu arayüz modu, kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Yakında gelecek tam sürümle herkes için aktif edilecek denilen modun, Android sonrasında iOS’a da geleceği tahmin ediliyor. Bu modu gerçekten çok uzun zamandır bekleyenler bulunuyor.

İOS kullanıcılarının merakla beklediği özelliklerden olan dark mod için Whatsapp’ın henüz bir açıklama yapmadığını belirtelim; Whatsapp Business özelinden bakarsak bu özelliğe kavuşması 1 seneyi bulabilir gibi görülüyor. Umarız en kısa süre içerisinde Whatsapp Web dahil her platformda kullanıma sunulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı