GündemTeknoloji

Whatsapp Business Artık İOS Platformunda

İşletmeler için hazırlanan Whatsapp Business 2018 senesinde Android işletim sistemlerine akabinde ise web sistemlerine gelmişti fakat İOS için bir haber mevcut değildi. 2019 ilk çeyrekte Whatsapp Business uygulamasını iphone ve ipad’lerde kullanılabilecek uygulamasını yayınladı.

WhatsApp’ın küçük işletme sahiplerine özel olarak geliştirdiği WhatsApp Business sürümü, ilk olarak 2018 yılı başında Android cihazlar için duyuruldu. Daha sonra masaüstü sistemler için de duyurulan uygulama, bu kez iOS cihazlara geliyor. WhatsApp Business, standart WhatsApp uygulamasına oldukça benzer bir yapıda. Ancak bu uygulamanın en önemli farkı mesajları otomatik hale getirmek, sıralamak ve elbette hızlı yanıt verebilmek için çeşitli ek araçlar sağlayabilmek.

Whatsapp Business Nedir? Ne için kullanılır?

WhatsApp Business kullanacak işletme sahipleri, öncelikle İşletme profili belirliyor, e-posta adresini paylaşıyor ve şirketin web sitesinin bilgisini giriyor. Daha sonra da işletme sahipleriyle bazı istatistikler paylaşılıyor. Bu istatistikler kaç tane mesajın başarıyla gönderildiğinin bilgisini işletme sahibiyle paylaşırken, diğer yandan WhatsApp Business’ın hemen Türkiye’de yayınlanmayacağını da hatırlatmak gerekiyor.

Whatsapp Business Türkiye için indirilebilir mi?

Bazı ülkelerde kullanımda olan WhatsApp Business, App Store üzerinden Türkiye’de indirilmeye çalışıldığında uygulamayı mağazada bulamıyorsunuz. WhatsApp’ın final sürümü yayınlandığında Türkiye dahil pek çok ülkede WhatsApp Business’ın kapılarını işletmelere tamamen açması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı