$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Vanlı Çocuklar Türkiye Finaline Katılmaya Hak Kazandı

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI ÇOCUK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN VE 81 İLDE GERÇEKLEŞEN MÜNAZARA YARIŞMASININ BÖLGE FİNALİNDE BİRİNCİ OLAN VAN ÇOCUK EVLERİ SİTESİ MÜDÜRLÜĞÜNDE KALAN ÇOCUKLAR, ANKARA’DA YAPILACAK TÜRKİYE FİNALİNE KATILMAYA HAK KAZANDI.

Vanlı Çocuklar Türkiye Finaline Katılmaya Hak Kazandı
  • 14.11.2017 11:05:06
  • 98 kez okundu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 81 ilde gerçekleşen münazara yarışmasının bölge finalinde birinci olan Van Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde kalan çocuklar, Ankara’da yapılacak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezindeki bir otelde yapılan bölge finaline; Ardahan, Ağrı, Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Kars, Van, Tunceli, Iğdır, Erzincan, Rize, Sivas, Trabzon ve Erzurum illeri katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Toplumsal Destek Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan ve Aile ve Sosyal Politikalar Van İl Müdür Yardımcısı Cahit Eldemir’in de katıldığı yarışmada finale kalan Van ve Sivas’taki çocuklar, “Çocuklar Yasalarla Korunmalıdır; Çocuklar Değerlerle Korunmalıdır” konusu üzerindeki tezlerini savundular. Yarışmanın sonucunda Van Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde kalan çocuklar birinciliği elde ederek 19 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da yapılacak Türkiye birinciliğine katılmaya hak kazandılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ