$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Van Halk Kütüphanesi akşam da hizmet verecek

Van Halk Kütüphanesi akşam da hizmet verecek
  • 14.12.2017 11:58:27
  • 228 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Van İl Halk Kütüphanesi, hafta içi her gün akşam saat 22.00’ye kadar açık kalacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un kütüphaneleri iyileştirme ve süresiz hizmet vermesi yönündeki talimatının ardından il halk kütüphanelerinin çalışma süreleri de uzatıldı.

Ücretsiz olarak faydalanılabilen kütüphanelerin daha uzun süre açık kalmasını öngören pilot uygulamanın ardından Van İl Halk Kütüphanesinin mesai saatleri de değişti.

Hafta içi 08.00 ila 22.00 saatleri arasında açık olacak olan Van Halk Kütüphanesi, cumartesi günleri ise saat 08.00 ila 17.00 arasında hizmet verecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, halk kütüphanelerinin; bireylerin bilgi, eğitim, kültür ve boş zamanları ile ilgili ihtiyaçlarını hiçbir ayrım gözetmeden ücretsiz biçimde karşılayarak, bulunduğu yörenin kalkınmasına katkıda bulunan toplumsal kuruluşlar olduğunu söylediler.

Niteliği gereği toplumun her kesimine hizmet veren halk kütüphanelerinin mesai saatlerinin uzatılmasına ilişkin kullanıcıların yoğun talebinin olduğunu ifade eden yetkililer, “Bu çerçevede Van İl Halk Kütüphanesi 11 Aralık 2017 tarihinden itibaren mesai saatlerini Bakanlığın öngördüğü şekilde değiştirilmiştir.

Bu düzenleme ile kütüphanemiz Van halkına daha uzun süreyle hizmet vermeyi hedeflemektedir. 35 bin 893 kitabı ve abone olunan 245 dergisi ile okuyucunun hizmetinde olan kütüphanemizden vatandaşlarımız, sıcak ortamda kitap ve dergi okuyabilecekleri gibi kütüphaneden ödünç kitap da alabileceklerdir” ifadelerini kullandılar.

Bakanlığın aldığı karara sevinen öğrenciler ise, artık daha fazla çalışma ve kitap okuma zamanını elde ettiklerini ifade ederek, “Daha önce süremiz kısıtlıydı. Özellikle okul okuyan arkadaşlarımızın kütüphaneye gelme süreleri azdı. Bu karar ile onlar da kütüphanede daha fazla zaman geçirebilecekler” şeklinde konuştular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ