GenelGündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er Alımı başvurusu yayınlandı

Askeri personel ihtiyacını karşılamak üzere Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevlendirilmek üzere Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er alımı yapılacak. Yapılan duyuruya istinaden alınacak personel konusunda hangi şartlar isteniyor, başvurular nasıl yapılıyor, bu konuda Altın haber olarak detayları inceliyoruz.

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleri komutanlığı ihtiyaç duyduğu personel için ilan yayınladı bu konuda çok talep gören Uzman Erbaş ile Sözleşmeli Er konusunda yoğun bir talep olduğu bilinmekte, bu talebe karşılık Kara Kuvvetleri Komutanlığı açık olan pozisyona personel almak için ilanını duyurdu. Alım konusunda sayı belirtilmez iken ihtiyaç duyulduğu kadar personel alımı yapılacağı tahmin edilmekte.

Alım yapılacak personelin görevlendirmesi.

Duyurulan ilana göre ihtiyaç duyulan bölümlere alım gerçekleştirilecek buna göre, Piyade, Tank, Muharebe, Ulaştırma, Topçu, Veteriner, Hava Savunma, İkmal, Sıhhiye, Bakım, İstihkam ve Sözleşmeli Er sınıfları için uzman çavuş alımı yapılacaktır.

Sözleşmeli Er için aranan şartlar, en az ilköğretim mezunu olup, 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 tarihi ile 31 Aralık 1998 tarihleri arasında doğanlar), diğer başvuru şartlarını taşıyorsanız bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyarak Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe hemen başvuruda bulunabilirsiniz açıklaması ile başlıyor.

En az ilkokul mezunu olanlar için Uzman Er’lik, en az lise mezunu olan adaylar ise Uzman Erbaş alımı için başvuruda buluna bilirler. Uzman Er konusunda detyalara ise BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ. Uzman Erbaş başvuru detayına BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ. Alım ile ilgili detayları okurlarımız için takip ediyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı