GenelGündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

Türk Hava Yolları Pilot Alımı İçin 10 İlan Yayınladı

Lider havayolu şirketlerinden olan Türk Hava Yolları (THY), tecrübeli pilot, 2.pilot, yetiştirilmek üzere 2. pilot içeren 10 farklı alanda alımlar gerçekleştirecek. Altın haber olarak bu ilanlara ait detayları iş arayan pilot, pilot adayları için detaylıca inceliyoruz.

Öncelikle pilot adayları için başvuru şartları nelerdir, hangi testlere, mülakatlara katılacaklar gibi detayları kontrol ediyoruz. Her bireyin mutlaka hayalinde pilot olmak olmuştur, bu hayalinizi gerçekleştirmek, peşinden koşmak isteyenlere büyük fırsat olan ilanlara mutlaka başvurun.

Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı Değerlendirme Süreçlerinden bahsedecek olursak, İngilizce Sınavı (Dil belgesini başvuru aşamasında beyan edemeyen adaylar katılacaktır). Evrak Kontrol ve Boy-Kilo Ölçümü. DLR-1 Testi (Teknik Yeterliliklerin Değerlendirilmesi). Kurul Mülakatı. CRM Değerlendirmesi (Kişilik Özellikleri ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi). Sağlık Kontrolü (Uçuşa Elverişlilik).

Başvuru şartları ise, T.C. Vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak, En az lisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olmak, 01.01.1983 tarihinden sonra doğmuş olmak, Erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 Aralığında) uygun olmak, Bayan adaylar için boy 160 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine (20-30 Aralığında) uygun olmak, Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek, Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak.

Türk Hava Yolları Pilot, 2. Pilot başvurularını https://www.turkishairlines.com/tr-tr/kariyer/ adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı