GenelSon Dakika

Türel’den CHP’li Meclis üyesine sert Balbey cevabı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. CHP’li meclis üyesi Recep Tokgöz, Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer alan eski yerleşim yeri olan ve kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenerek cazibe merkezi haline getirilmesi planlanan Balbey Mahallesi’yle ilgili iddia ortaya atmasına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel cevap verdi. Türel ” “Biz bunu Kepezaltı-Santral’de de benzerlerini bir takım provokatörleri görmüştük. Orada gidip muradımızı vatandaşlara anlattığımızda bugün itibariyle yüzde 100’e yakın, yani 3 bin 200’ün üzerinde hak sahibiyle mutabakata vardık. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini gerçekleştiriyoruz. Burada da hiç kimse merak etmesin manipülatif girişimlere ve provokatörlere yine Balbey’den ekmek çıkmaz. Kimse bunlara niyetlenmesin” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Toplantı Salonu’nda Menderes Türel başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 55 madde görüşüldü.

Mecliste gündem dışı söz alan grup sözcüleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde 18 gündür sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili mesajlar verdi. 18 gündür sürdürülen operasyonun başarılı bir şekilde kısa sürede tamamlanması dileğinde bulunan 3 partinin grup sözcüleri, gelen şehit ve yaralı asker haberleriyle üzüntülerinin arttığını söylediler. TSK’nın köklü bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çeken MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, “Ordumuz Metehan’ın Çin ordusuna karşı kurduğu düzenli ordudur. Ordumuz Fatih Sultan Mehmet’in, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Mustafa Kemal Atatürk’ün ordusudur. Türk ordusu bu görevi en iyi şekilde sonlandıracaktır” şeklinde konuştu. Gündem dışı konuşmalarda 3 partinin grup sözcüleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti kurultayında yeniden genel başkan seçilmesiyle ilgili tebrik dileklerini de iletti.

“Şahadet mertebesinin inancımızda en büyük mertebe olduğunu hepimiz biliyoruz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, konuşmasında TSK’nın tarihi boyunca büyük destanlar yazdığını söyledi. Türel, operasyon boyunca şehit olan askerlerin vatan uğruna can verdiğini ifade ederek, “Vatan uğruna canını kaybeden şehit olan büyün askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Türk bayrağımızın üzerindeki rengin şehidimizin kanı olduğu hepimizin malumu. O yüzden elbette şahadet mertebesinin inancımızda en büyük mertebe olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu mertebe keşke hepimize nasip olsa” dedi.

Grup sözcülerinin gündem dışı konuşmalarını tamamlanmasının ardından söz alan CHP’li meclis üyesi Recep Tokgöz, Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer alan eski yerleşim yeri olan ve kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenerek cazibe merkezi haline getirilmesi planlanan Balbey Mahallesi’yle ilgili iddia ortaya attı. Başkan Menderes Türel’e yönelik iddiasını dile getiren Tokgöz, “Balbey Mahallesi’nde mülk sahiplerine baskı yapılarak yerleşim yerlerinin zorla ellerinden alınmaya çalışıldığını duyuyoruz. Böyle bir durum var mıdır?” şeklinde konuştu. Bu iddia üzerine bir süre bekleyen Başkan Menderes Türel, gündem dışı gelen bu iddiaya yanıt verdi. Oturduğu sıradan el hareketi yaparak “Benim soruma yanıt verecek misiniz?” diyen Tokgöz’e, Başkan Türel sert bir uyarıda bulundu.

“Hiç kimse merak etmesin manipülatif girişimlere ve provokatörlere yine Balbey’den ekmek çıkmaz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CHP’li Recep Tokgöz’ün iddialarına şu şekilde cevap verdi:

“Çok da fazla söze gerek yok biz Balbey’i Antalya’nın ikinci Kaleiçi’si olacak şekilde diye büyük bir iddiayla geleceğe hazırlıyoruz. Oradaki hak sahiplerinin hepsiyle burada açtığımız bir ofis marifetiyle temas halindeyiz. Kimseye bir baskı yapılması söz konusu değil. Onlarla olan görüşmeleri arkadaşlarımız yürütüyor. Zannediyorum ki Perşembe günü de bende kendileriyle önümüzdeki süreçte bir araya gelip bütün bilgilendirmeleri yapacağız. Maalesef böylesine kritik ortamlarda bizim projelerimizin başarıya ulaşmasını istemeyen bazı çevreler hep bilgi kirliliği oluşturmak suretiyle manipülasyon kısmını tercih ediyorlar ama biz gidip niyetimizi onlarla paylaştığımızda meselenin gayet net bir şekilde anlaşıldığı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla biz oradaki hak sahipleriyle zaten bir araya geleceğiz. Onların meselesini onlarla konuşacağız. Biz bunu Kepezaltı-Santral’de de benzerlerini bir takım provokatörleri görmüştük. Orada gidip muradımızı vatandaşlara anlattığımızda bugün itibariyle yüzde 100’e yakın, yani 3 bin 200’ün üzerinde hak sahibiyle mutabakata vardık. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini gerçekleştiriyoruz. Burada da hiç kimse merak etmesin manipülatif girişimlere ve provokatörlere yine Balbey’den ekmek çıkmaz. Kimse bunlara niyetlenmesin.”

“Tokgöz’e ihraç uyarısı”

Başkan Menderes Türel’in konuşmasını ara ara kesen CHP’li meclis üyesi Recep Tokgöz’e Başkan Menderes Türel, bir daha gündem dışı izin almadan konuşması halinde meclisten ihraç edeceğini söyledi. 55 madde görüşülmesinin ardından meclis sona ererken, devam meclisinin 9 Şubat Cuma günü saat 14.30’da yapılması kararlaştırıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı