EkonomiManşet

Serbest piyasalarda dolar kuru ne olur 23 Nisan 2018 Dolar Yorumları

Geçtiğimiz Cuma günü yurt içi tarafta erken seçime dair gelişmelerin yanı sıra, Suriye eksenindeki jeopolitik risk unsurları ve 25 Nisan’da yapılacak TCMB, PPK toplantısına dair öngörüler dolar kuru tarafından takip edildi.

Meclis komisyonuna giden erken seçim önergesi 386 oyla kabul edilirken, Morgan Stanley’den gelen açıklamada hafta içerisinde olduğu gibi TCMB’nin faiz artırım ihtimalinin güçlenmesinden kaynaklı olarak erken seçimin TL açısından geçici pozitif etkisi olabileceği belirtildi.

Açıklanan ekonomik verilerde ise Merkezi Yönetim Borç Stoku 913 Milyar 100 Milyon TL ile tarihin en kötü seviyesine yükselirken, Tüketici Güveni’nin bir önceki ay seviyesi olan 71.3’den 71.9’a yükselmesi dikkat çekti. ABD tarafıyla alakalı olarak tahvil getirileri kaynaklı Dolar Endeksi’nde yaşanan artışlar ise kur tarafında yukarı yönlü ataklara neden oldu. Bugün her iki bölgeden gelebilecek açıklamalar yine önemle takip edilecek.

Teknik olarak dolar yorumu, teknik fiyatlamalar da etkili olabilir. Bu kapsamda teknik olarak baktığımızda; 4.0575 üzerinde kalıcılıkta 4.0690 ve 4.0755 direnç bölgeleri takibe alınabilir. Ancak 4.0575 seviyesi altına geri çekilmelerde ise izlenebilecek destek noktaları 4.0420, 4.0340 ve 4.0140 seviyelerinde bulunmakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı