EkonomiManşetSon Dakika

Serbest piyasada döviz Kurları yükseliyor 11 Nisan 2018 Dolar Yorumları

İstanbul Kapalıçarşı’da 4,1180 liradan alınan dolar 4,12 liradan, 5,0930 liradan alınan euro ise 5,0950 liradan satılıyor. Önceki kapanışta dolar 4,1340 liradan, euro ise 5,1130 liradan satılmıştı.

Hükümeti’in; Rusya’nın, Türkiye Afrin’den acilen çekilmeli sözlerine karşılık olarak, bölgedeki terörü temizleyene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini açıklaması önemli konular arasında yer aldı. Ayrıca son günlerde hükümet yetkililerinin faizleri indirecek bir paketin üzerinde çalışması da TL tarafını baskılayıcı unsurlar arasında yer almakta.

Dün ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya’nın enflasyona ilişkin açıklamaları da piyasa tarafını tatmin etmedi. Bugünkü ekonomik takvimde ise yurtiçi taraftan gelecek Cari İşlemler Dengesi kritik olacaktır.

Ayrıca Suriye merkezli jeopolitik risklerde ana gündem maddesi olarak takip edilecek. ABD tarafında ise manşet enflasyon rakamları ve FED/FOMC toplantı tutanakları kurda volatil hareketlere neden olabilir. Teknik olarak şuan için yukarı tarafta direnç seviyesi vermek anlamsız olacaktır. Ancak yükselen kanal üst bandının üzerinde kalıcılık olup olmayacağı kritik olacaktır. Kanal üst bandının geçilememesi halinde geri çekilmeler görülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı