EkonomiManşetSon Dakika

Serbest piyasada döviz kurları 26 Şubat 2018

Serbest piyasada dolar 3,7790 liradan, euro ise 4,6590 liradan güne başladı.

İstanbul Kapalıçarşı’da 3,7770 liradan alınan dolar 3,7790 liradan, 4,6570 liradan alınan euro ise 4,6590 liradan satılıyor. Önceki kapanışta dolar 3,7880 liradan, euro ise 4,6590 liradan satılmıştı.

Cuma akşamı, Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s ‘ten gelen açıklamada: GSYİH’sının yüzde 4.5’una gelen Cari Açığı ile Türkiye’nin gelişmekte olan ülkeler arasında en yüksek cari açığa sahip ülke olduğunu belirtilerek ileriye dönük değerlendirmeler için Türkiye’ye uyarılarda bulunuldu.

Diğer Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Standard And Poor’s ise Cuma günü seans bitimi sonrasında Türkiye’nin kredi notu ve görünümüne dair açıklama yaptı. “BB” olan kredi notu ve “Negatif” olan görünümde herhangi bir değişiklik yapılmazken, para politikasının enflasyon ve döviz baskılarını engelleyememesi durumunda kredi notunun düşürüleceği uyarısı yapıldı. Diğer yandan bir diğer sıcak gelişme olarak ise Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Suriye gündemi ile yapılan toplantıdan tüm Suriye’yi kapsayacak şekilde 1 ay boyunca ateşkes uygulanması kararını izledik.

Bugün yurt içi tarafta çok önem arz eden bir ekonomik veri açıklanmayacak. Ancak yukarıda belirttiğimiz haber akışlarının yansımaları takip edilebilir. ABD tarafında ise Yeni Konut Satışları verisi ve yerel FED Başkanları ve FOMC üyelerinden gelebilecek açıklamalar izlenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı