EkonomiManşetSon Dakika

Serbest piyasada döviz kurları 09 Nisan 2018 Dolar Yorumları

İstanbul Kapalıçarşı’da 4,04 liradan alınan dolar 4,0420 liradan, 4,9620 liradan alınan euro ise 4,9640 liradan satılıyor. Önceki kapanışta dolar 4,0340 liradan, euro ise 4,9480 liradan satılmıştı.

Bu konuda başta enflasyon olmak üzere son zamanlarda gelen ekonomik verilerin kronik anlamda kötüleşmesi olarak saymamız mümkün. Ayrıca Suriye merkezli jeopolitik risklerdeki durumun, hala daha muamma olması da TL’deki kırılganlığının bir parçası olarak sayılabilir.

Ayrıca son zamanlarda Ekonomi Koordinasyon Kurulu tarafından faizleri aşağıya çekecek paketin hazırlandığına dair gelen açıklamalarda, şuana kadar herhangi somut bir adım atılmasa da TL varlıklarını baskılayan kaynaklar arasında yer bulmakta. Bugün ise yurtiçi tarafta önemli bir veri akışı bulunmazken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı teşvik paketi takip edilecek. ABD’de ise ticaret savaşları gündemde olmaya devam ediyor.

Teknik olarak baktığımızda 4.03 desteği üzerinde kalıcılıklar TL varlıklarını baskılamaya devam edebileceği gibi kur tarafında da tekrardan rekor seviyeler görülebilir. 4.03 altında yaşanacak geri çekilmelerde ise 4.0105, 3.9950 ve 3.9880 destekleri izlemeye alınabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı