EkonomiManşetSon Dakika

Serbest piyasada döviz fiyatları 21 Şubat 2018 (Dolar kuru ne kadar ?)

Serbest piyasada dolar 3,80 liradan, euro ise 4,6840 liradan güne başladı.

İstanbul Kapalıçarşı’da 3,7980 liradan alınan dolar 3,80 liradan, 4,6820 liradan alınan euro ise 4,6840 liradan satılıyor. Önceki kapanışta dolar 3,7820 liradan, euro ise 4,6620 liradan satılmıştı.

Dün, Ekonomi tarafında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2017 4.çeyrek büyümesine dair yüzde 7’nin üzerinde gerçekleşme olacağı yönündeki öngörüleri dikkat çekti. Ekonomik verilerden; Tüketici Güveni 72.25 ile geçtiğimiz ayki 72.33’lük gerçekleşmeye oldukça yakın gelirken, Merkezi Yönetim Borç Stoku 892 Milyar 600 Milyon TL ile rekor yüksek seviyeye çıktı.

Diğer yandan; hafta başında Suriye kaynaklı olarak Afrin Bölgesi’ne rejim kuvvetlerinin gireceğinin açıklanması TL tarafında tedirginliğe neden olmuştu. Dün yine bu konuda hükümet yetkililerinin açıklamaları takip edildi ve Türkiye’ye karşı atılacak adımlarda Türk Ordusunun geri adım atmayacağı bir kez daha belirtildi.

Akşam saatlerinde ise korkulan oldu ve rejim güçlerinin Afrin kent merkezine doğru yola çıktığı belirtildi. Hemen akabinde TSK’nın, rejim kuvvetlerine yönelik uyarı atışı yaptığı haberinin de piyasaya düşmesiyle yukarı yönlü sert fiyat hareketleri görüldü.

Bugün yurt içi tarafta önemli bir veri akışı takip edilmeyecekken, gündem yine jeopolitik risk unsurları olacak. ABD’de ise öncü PMI’lar, 5 yıllık tahvil ihalesi ve İkinci El Konut Satışları dataları izlenecek. Ayrıca son yapılan FED/FOMC toplantılarının tutanakları ve Philadelphia FED Başkanı Patrick Harker’ın açıklamaları da önemli olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı