EkonomiManşetSon Dakika

Serbest piyasada altın fiyatları bugün 5 Nisan 2018 altın yorumları

İstanbul Kapalıçarşı’da 171,80 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 172 liradan, bin 132 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 151 liradan, 155,50 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 159,50 liradan, bin 106 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 126 liradan, 553 liradan alınan Yarım Ziynet 563 liradan ve 275 liradan alınan Çeyrek Ziynet 280 liradan satılıyor.

Dün Ticaret Savaşlarında önemli gelişmeler yaşanırken ABD Başkanı Donald Trump Çin’e uygulayacağı gümrük vergilerine ilişkin ürünlerin listesini yayınladı. Listede, yaklaşık 1300 ürün bulunurken bu ürünlerin değerinin 50 Milyar Dolara yakın olduğu öngörülmekte.

Çin tarafında da vergi uygulamalarına aynı şekilde karşılık verileceği belirtildi. Yapılan karşılık açıklamalar sonrası gerginliğin bir süre daha piyasaları endişelendirmeye devam etmesi muhtemel görünmekte. Öte yandan Cuma günü ABD’den gelecek olan Tarım Dışı İstihdam verisinin öncüsü olarak görülen ADP Tarım Dışı İstihdam verisi tahminlerin üzerinde gerçekleşirken ISM İmalat Dışı PMI’ı öngörülerin altında kaldı.

Ayrıca Fabrika Siparişleri ve Dayanıklı Mal Siparişleri gibi önemli verilerinde piyasada beklenen rakamları karşılayamadığı görüldü. Bugünkü ekonomik takvimde ise ABD’den İşsizlik Başvuruları ve Ticaret Dengesi açıklanacak. Ayrıca ticaret savaşları tekrardan ana gündem maddesi olarak takip edilecekken FED yetkililerinden gelecek açıklamalarda önemli olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı