EkonomiManşet

Serbest piyasada altın fiyatları bugün 24 Nisan 2018 Altın Yorumları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 174,30 lira oldu.

İstanbul Kapalıçarşı’da 174,10 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 174,30 liradan, bin 147 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 166 liradan, 159 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 163 liradan, bin 121 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 141 liradan, 561 liradan alınan Yarım Ziynet 571 liradan ve 280 liradan alınan Çeyrek Ziynet 285 liradan satılıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın danışmanlarının Kuzey Kore’nin nükleer denemeleri askıya alma kararına şüpheyle yaklaştıkları ve Pyongyang’ın verdiği sözleri ‘tuzak’ olarak değerlendirdikleri duyuruldu. Kuzey Kore, hafta sonu yaptığı açıklamada nükleer testleri askıya aldığını ve bir atom test sitesini kapattığını duyurmuştu. Diğer taraftan China Finance’den Zhang Bin, Çin ve ABD’nin mevcut gerginliği çözmek için görüşmelerde uzun bir zaman geçirmesi gerekeceğini savunurken bu durumun küresel ticaret görünümünü gölgeleyeceğini, hem iç hem de dış talepte büyümenin yavaşlayacağını ileri sürdü.

Son olarak Suudi Arabistan’ın resmi ajansı SPA’da yer alan habere göre; Yemen’in Sada bölgesindeki Husiler tarafından balistik füze saldırısı düzenlendiği, füzenin hava savunma sistemleri tarafından imha edildiği kaydedildi. Hatırlanacağı gibi ülkede darbe yapıldığına dair iddialar vardı ancak Suudi yetkililerin yaptığı açıklamada, kraliyet sarayı yakınında uçan bir drone’un düşürülmesi için ateş açıldığı ifade edildi. Bugün ABD’de Nisan ayı tüketici güven endeksi ve Mart ayı yeni konut satışları verileri takip edilecek.

Emtiada tüm bu jeopolitik ve ekonomik gelişmelerden ziyade ABD tahvil getirilerinde görülen sert yükselişlerden kaynaklı olarak Dolar Endeksi’nde görülen artışların etkisiyle bir satış baskısı görmekteyiz. Bu kapsamda bugün de tahvil piyasasını dikkatle takip etmek faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı