EkonomiManşet

Serbest piyasada altın fiyatları 7 Mayıs 2018 altın yorumları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 180,10 lira oldu.

İstanbul Kapalıçarşı’da 179,90 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 180,10 liradan, bin 186 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 205 liradan, 164 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 168 liradan, bin 159 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 181 liradan, 581 liradan alınan Yarım Ziynet 591 liradan ve 290 liradan alınan Çeyrek Ziynet 295 liradan satıldı.

Altın, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşları ve ABD-İran ilişkileri ana gündem maddesi olarak karşımıza çıkmakta. Çin ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada ABD’nin tek taraflı adımları ve korumacı politikalarının global ticari sürtüşmelerde tırmanmaya yol açabileceği ve global ekonomik toparlanma hızını rayından çıkarabileceği belirtilirken ABD ve Çin’in ticari anlaşmazlıkları çözmek için ortak çaba harcamaları gerektiği vurgulandı. Konuya ilişkin Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ise Çin ile ticarette son kararı, Başkan Donald Trump’ın vereceği kaydedildi.

Öte yandan ABD-İran gerginliğinin devam ettiğini görüyoruz. İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD ile nükleer program üzerinde anlaşma sağlanmayacağını ve ABD’nin kabul edilen şartları ihlal ettiğini belirtti. Hatırlanacağı gibi ABD Başkanı Donald Trump ise İran ile küresel güçler arasındaki anlaşmadan çekileceğini açıklamış ancak konunun müzakere edilmesine açık olduğunu vurgulayarak açık kapı bırakmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı