EkonomiManşet

Serbest piyasada altın fiyatları 4 Mayıs 2018 altın yorumları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 179,60 lira oldu.

İstanbul Kapalıçarşı’da 179,40 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 179,60 liradan, bin 182 liradan alınan Cumhuriyet Ata Lira bin 201 liradan, 163,50 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 167,50 liradan, bin 155 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 175 liradan, 578 liradan alınan Yarım Ziynet 588 liradan ve 289 liradan alınan Çeyrek Ziynet 294 liradan satılıyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Çin’e ticaret görüşmelerine ilişkin gönderdiği heyet piyasa tarafında endişelere neden olurken Değerli Metal’de de kısa süreli toparlanma hareketleri görüldü. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, yaptığı ilk açıklamada: “Çin ile görüşmeler iyi gidiyor” derken, bu konuya dair bugün gelecek ekstra açıklamalar yine dikkatle takip edilmeli.

Öte yandan İran nükleer anlaşma konusu gelen açıklamalarla birlikte gündemdeki yerini korurken, son olarak İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’in açıklamaları takip edildi. Zarif, yeni bir nükleer anlaşmasına karşı olduklarını ve ABD’nin bu anlaşmayı sürekli olarak ihlal ettiğini belirtti.

Dün ABD’den gelen veriler karmaşıktı. Bugünkü ekonomik takvimde ise ABD İş İstatistikleri Bürosu tarafından açıklanacak olan Tarım Dışı İstihdam, Ortalama Saatlik Kazançlar ve İşsizlik Oranı verileri ve bazı FOMC üyelerinin konuşmaları; diğer haber akışlarıyla beraber emtia volatilitesini artırabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı