GenelGündem

Seçim Sonrası Bedelli Askerlik Müjdesi, Cumhurbaşkanı Bedelli Konusunda Açıklamaları

Bedelli askerlik Ülkemizde her dönem konuşulan, gençler için beklenen açıklamaların başında geliyor, arama trendlerinde her dönemde başı çeken bedelli askerlik konusu seçim ile birlikte tekrar gündeme geldi, bu konun seçim için vaatlerde bekleyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Peki bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nasıl bir açıklamada bulundu? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak?

Türkiyede bilindiği üzere askerlik görevini engelleyebilecek sağlık sorunu olmayan her erkek birey 20 yaşını doldurması ile birlikte askerlik borcu yer almaktadır. Fakat isteyen kişiler eğitim görüyorsa eğitimleri tamamlanana kadar, eğitim görmüyorlar ise 2 yıl boyunca tecil etme şansınada sahiptir. Çok fazla kişi düzenini kurduğu ve askere giderse düzeninin bozulacağı gerekçesi ile askere gitmeyi erteliyor. Bunu yaşayan kişiler ise bedelli askerliğin çıkmasını talep etmektedir.

Hükümet tarafından bedelli askerlik konusunda önemli açıklamalar yapıldı ancak somut olarak resmi bir görüşme gerçekleşmedi. Bedelli askerlik çıkacak mı çıkmayacak mı derken Cumhurbaşkanından bedelli askerlik konusunda müjdesi geldi. Peki neler söylendi, bedelli askerlik ne zaman çıkacak?

Dün gece saatlerinde Seçim Özel programında Nazlı Çelik’in sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik çıkacak mı sorusuna “Seçim sonrasında Genelkurmay ve Savunma Bakanlığım oturur konuşuruz. Gerçekten böyle bir şeyin olması uygun diyorlarsa, hiç bekletmez önünü açarız” cevabını verdi.

Buna göre kesin olarak bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağına ilişkin bir bilgi verilmedi. Ancak seçim sonrası konu hakkında masaya oturup görüşmeler yapılacağı ve bedelli askerliğin çıkması gerekiyorsa önünün açılacağı müjdesini açıkladı. Bedelli askerlik bekleyenler şimdi gözlerini 24 Haziran sonrasına çevirmiş durumadır. Bu konuda yapılacak açıklamaları yakından takip ederek bedelli bekleyen okurlarımızla paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı