Teknoloji

Samsung Galaxy A90 yeni nesil kızaklı kamerasıyla fark yaratacak

Bir zamanların modası olan kızaklı telefonlar güncellenerek geri dönüyor gibi, Samsung bu konuda en çok model üreten markaların başındaydı bu konuda çok iyi bir kazanç sağladığını düşünüyor olmalı ki yeni nesil orta segment modelinde bunu farklı bir yolla tüketicilerine sunmaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy A90, firmanın 2019 senesinde en gelişmiş orta seviye modeli olacak gibi görülüyor. Galaxy S10 modellerine bütçesi el vermeyenlerin sabırsızlıkla beklediği model özellikle tasarımıyla ön plana çıkıyor.

Bünyesinde kızaklı bir kamera sistemi bulunan ve bu kızakta hareketli kamera taşıyan telefon, bu açıdan oldukça farklı bir bakış açısıyla geliyor. Kamera sistemi sayesinde çentiksiz ve ekran deliksiz tasarlanan A90, ince çerçeveleriyle sanki amiral gemisi bir telefon gibi görünüyor.

Samsung Galaxy A90 özellikleri

Model, ortaya çıktığı kadarıyla gücünü sekiz çekirdekli SDM7150 işlemciden alıyor. 3.700 mAh pile üzerine kurulacak akıllı telefon, 6,7 inç AMOLED ekranında 1080×2400 piksel çözünürlük sunuyor. Ekrandan ses üretme ve parmak izi okuma teknolojilerini benimseyen modelin bünyesinde, 48 megapiksel F2.0 + 8 megapiksel F2.4 + ToF sensöründen oluşan bir kamera kurulum yer alıyor. ToF sensörü derinlik algılama konusunda görev yapıyor ve telefonların portre çekim performansını artırıyor. Bu kamera hem öne arkaya dönebildiği için çok kaliteli özçekimler de yapılabiliyor. En az 6 GB RAM’e sahip olması beklenen telefonun, 25W hızlı şarj desteği sunduğu da sızdırılan bilgiler arasında.

Samsung’un cihazı resmi olarak 10 Nisan gibi tanıtacağı tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı