$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Samsun’da öğretmenlere dijitalizasyon ve endüstri 4.0 devrimi eğitimleri

Samsun’da öğretmenlere dijitalizasyon ve endüstri 4.0 devrimi eğitimleri
  • 14.12.2017 11:53:17
  • 167 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bir eğitim vakfı işbirliğiyle Samsun’da görev yapan matematik, fizik, kimya, biyoloji, bilişim teknolojileri, rehberlik branşındaki öğretmenlere “Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 ile Bizi Neler Bekliyor” konulu seminer verildi.

Samsun Öğretmenevinde gerçekleştirilen seminere katılan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen yaptığı konuşmada, “Bugün Samsun eğitimi adına çok önemli bir çalışmanın içerisindeyiz. 21. Yy eğitim becerilerini çok önemsiyoruz.

Bu eğitim becerilerinin öğrencilerimize aktarmanın yolunun öğretmenlerimizden geçtiğinin bilincindeyiz. Eğitimde nitelik sorununu aşmanın yolunu arıyoruz. O halde nitelik beklentisi nedir? Öğretmenlerimizden ve bizden neler bekleniyor bunları araştırıyoruz. Bu amaçla kodlama ve yazılım konusunda tüm ülkeye örnek olabilecek KODLASAM Projesi’ni hayata geçirdik.

İşte bu projenin hayata geçmesindeki en temel unsur öğretmen eğitimleri oldu. Biz istiyoruz ki Samsun olarak eğitimde çıtayı bir adım daha yükseltelim. Çocuklarımız 21.yy becerileri ile donanarak hayatın içerisinde yer alsın diye çabalıyoruz” dedi.

Bir firmanın Endüstri 4.0 Pazarlama Yöneticisi Derya İren tarafından verilen “Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 ile Bizi Neler Bekliyor” konulu seminerde; eğitim sistemimizin endüstri 4.0 konseptinde birleşmesi, ortaya çıkacak yeni meslek kavramları, geçişlerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ve uygulamada karşılaşılan zorluklar konusunda bilgilendirme yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ