GenelGündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

Sağlık Bakanlığı Taşeron İşçilerin Kadroya alınma sınavı takvimi açıklandı

Taşeron işçilerin haklarını korumak ve daha iyi şartlarda çalışmalarını sağlamak için Hükümet tarafından gerçekleştirilen Taşeron yasası ile birlikte, kamu kurum ve kuruluşları bu konuda harekete geçti, Sağlık Bakanlığı ise taşeron işçilerin kadroya alınması için gerçekleştireceği sınavlara yönelik takvimini açıkladı.

Türkiye’nin en önemli kurumlarından olan Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatlarında çalışan taşeron işçilerin, tam kadroya alınması için açıklanan şartların detaylarını ise Altın haber olarak detaylıca inceliyoruz. Ocak ayında kadroya alınacak personellerin sonuçları Sağlık bakanlığı tarafından duyurulmuştu, kadroya alınacak adayların sınav tarihleri ise Sağlık Bakanlığı duyurusu ile  belli oldu.

Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatlarında görevli olan işçilerin sürekli işçi statüsünde geçişi için yapılacak olan sınava ilişkin takvim bakanlığın resmi internet sitesinden adaylara duyuruldu. Bakanlık Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada Sınavın 5 Mart tarihinde başlayacağı açıklandı.

Duyurulan takvim detayları ise.

Temizlik hizmeti sınıfında çalışanlar için 5 Mart 2018 ile 9 Mart 2018 tarihileri arasında, ve 12 Mart 2018.

Koruma ve Güvenlik Hizmetinde çalışanlar için 9 Mart, 12 Mart 13 Mart, 14 mart, 15 Mart, 16 Mart 2018.

Yemek hazırlama ve dağıtım işinde çalışanlar için;12 mart ve 13 Mart tarihlerinde
Şoförler; 13 Mart ile 14 Mart 2018.

Teknik hizmetler; 14 Mart 2018.

Halkla ilişkiler hizmetinde çalışanlar; 14 Mart, 15 Mart 2018.

Odacı; 15 Mart, 16 Mart 2018.

Yazılım Geliştirme ise 16 Mart 2018.

Sağlık Bakanlığında kadrolu işçi statüsüne geçmek için 1017 aday sınava alınacak. Sınavda adayların en az 50 puan alma şart aranıyor. Sınava girecek olan adaylara ait listeye ise BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ. Sonraki süreçler konusunda yapılan duyuruları okurlarımız için takip ediyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı