GenelGündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

Sağlık Bakanlığı memur alımı ilk atama tarihini duyurdu

Türkiye’nin önemli kurumların başında gelen Sağlık Bakanlığı, ülke geneli memur alımı için harekete geçti 2018 senesi içerisinde 56 Bin memur alımı gerçekleştireceğini duyuran Sağlık Bakanlığı ilk adımı attı, ilk atama tarihi belirlenen alımlarla ilgili detayları Altın haber olarak detaylıca inceliyoruz.

Şehir hastaneleri projesi ile sağlık alanında yeni bir dönem bağlatan Bakanlık, ihtiyaç duyulan şehirler için çalışmalarına başladı, personel eksikliği olan bölgeler için memur alımı ile ilgili şartlara bakıyoruz.

Sağlık Bakanlığının belirlenen pozisyonlar için 56 bin memur alımı yapılacağı önceden açıklanmıştı fakat alımların ne zaman yapılacağına yönelik her hangi bir bilgi yokken geçtiğimiz günlerde konu hakkında MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul önemli bir açıklama yaparak tarih verdi.

MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul tarafından Sağlık Bakanlığının 56 bin memur alımına ilişkin yapılan açıklama da Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüşmelerin yapıldığı ve ilk atamanın 2018 Mart ayı içerisinde yapılmasının planlandığını kamuoyuna açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı 2018 yılı sonuna kadar toplam 56 bin memur alımı yapacak olup alımların kademeli olarak ihtiyaç duyulan bölgelere yapılması tahmin ediliyor. İlk atamaların Mart 2018 itibari ile başlaması ve diğer atamaların ise birkaç aylık ara ile 2018 yılının sonuna kadar tamamlanacağı düşünülüyor. Sağlık Bakanlığı memur alımına ilişkin yeni haberler ve açıklamalar geldikçe okurlarımızla paylaşıyor olacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı