Kamu Personel İlanlarManşet

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Memur Alımı Tercihlerinde İçin Yeni Gelişmeler

Yeni mezunların, iş arayanların çok fazla beklediği kamu kurum ve kuruluşlarındaki açık pozisyonlar, özellikle KPSS sınavından iyi puan alıp açık pozisyon, alım bekleyen oldukça fazla vatandaş mevcut. İş bekleyen kişiler en fazla alım haberlerini bekliyorlar bu haberlerden bir taneside Sağlık bakanlığının 18 Bin personel alımı duyurusu.

Sağlık Bakanlığı uzun zamandır alımını planladığı 18 bin memur alımı açıklamasını geçtiğimiz günlerde duyurdu. İlgili alımlar KPSS 2018 5 Tercih Kılavuzu ile gerçekleşecek. Duyuruya göre, Sağlık Bakanlığı Taşra teşkilatları hizmet birimlerine 657 Sayılı Sayılı Hükmünde kararnamenin 4/A maddesi kapsamında ÖSYM tarafından yapılacak Merkezi Yerleştirmeye göre 18 bin memur alımı yapılacak. İlgili başvurular, Lise, Önlisans ve Lisans mezunları için geçerli olacak olup bu doğrultuda Sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek.

ilgili tercih kılavuzu ÖSYM tarafından, Lise, Ön Lisans ve Lisans düzeyinde KPSS 2018/5 Tercih kılavuzu Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından resmi internet sitesi üzerinden açıklanacaktır.

Sağlık Bakanlığı tercih işlemlerinde, adayların 2016 senesine ait olan kamu Personeli Seçme Sınavından Lise düzeyinde KPSSp94, Önlisans düzeyinde KPSSP93 ve Lisans düzeyinde KPSSP3 puan türünden puanlar kullanılacaktır.

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarını tercih etmek isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrenim görmüş adayların, 07 Haziran 2018 Perşembe günü saat 17.00 ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına ilaveten daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur. Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar ise Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmayacaklardır.

ÖSYM KPSS 2018/5 Tercih kılavuzunu 04 Haziran 2018 tarihinde yayımlayacak olup adaylar ilgili kılavuzlar sayesinde tercihlerine başlayacaktır. Buna göre tercih işlemleri en geç 11 Haziran 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

İlgili tercih işlemleri ise ÖSYM ‘nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Buna göre adaylar https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. Bunun dışında ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılan tercihler kabul edilmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı