Kamu Personel İlanlar

Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alımı müjdesini duyurdu

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel memur alımı müjdesini duyurdu. Sağlık bakanlığı daha önce 29 bin 689 yeni sağlık çalışanı alımı yapacağını duyurmuştu bu duyurunun üzerinden bir süre geçtikten sonra personel alımını etaplara böldüğünü açıkladı, ilk etap olarak 12 bin personeli istihdam edecek olan Sağlık bakanlığının 2. etap personel alımı konusunda bir bilgilendirme yer almadı.

Sağlık Bakanlığının yaptığı duyuruya göre; Bakanlığımızın hekim, diş hekimi ve eczacı alımlarına ilâveten 29 bin 689 yeni sağlık çalışanını kamuda istihdam edeceğimizi açıklamıştık. İlk etapta 6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile toplam 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Açıklamanın devamında ise; Bugüne kadar olduğu gibi KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız 1 ay içerisinde yayınlanacaktır, personel alımıyla ilgili detaylı bilgileri Sağlık bakanlığı sitesi üzerinde yer alan duyurulardan ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı