Dolar

S400 Testleri Dolar Kurunu Nasıl Etkiledi?

ABD ile gerilimin temel sorunlarından olan S400 füze savunma sistemi konusunda. S400 kurulumu tamamlanıp ilk testlere başlanmasıyla birlikte, olası ABD tutumu konusunda Dolar kurunda hareketlenmeler başladı.

Dolar kuru, teknik olarak paritede yukarı yönlü hareketlerde 5.80TL ve 5.85TL rakamlarında direnç olarak takip edilebileceği bazı aracı kuruluşlar tarafından söylenmekte. Dolar kurunda yaşacanacak olası aşağı yönlü hareketlerde 5.70TL ve 5.65TL seviyeleri destek olarak takip edilebileceği söyleniyor. Türkiye gündeminde Dolar kuruna etki edebilecek bir gündem bulunmadığı için dün yaşanan yukarı yönlü hareket etkisini bugünde sürdürüyor. Yurt içinde sabah saatlerinde ise, gelişen piyasa ülkelerinin para birimleri küresel risk iştahındaki artışa bağlı olarak yükselirken, TL varlıklar haber akışının ekseninde negatif ayrıştı. Dolar TL kuru yeni işlem gününün ilk saatlerinde 5.76 seviyelerinden işlem görüyor. TCMB Başkanı Murat Uysal’ın İstanbul Sanayi Odası Meclis toplantısında yapacağı konuşma piyasaların yakın takibinde olacak.

Dış piyasalarda ise takip edilecek konulara bakacak olursak, ABD tarafında başta 3.çeyrek büyüme rakamı olmak üzere açıklanacak veriler yakından takip edilecek.

S400 Testleri Dolar Kurunu Nasıl Etkiledi?

Dün Dolar kuru, Türk Lirası karşısında günü 0.41% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Dolar kuru, Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendini sürdürmekte. Bununla birlikte Dolar kuru kısa vadeli direnç seviyeleri 5.77TL ve 5.79TL’de, destek seviyeleri ise 5.75TL ve 5.73TL’de görünmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı