EğitimSon Dakika

Rektör Ayrancı Teknokent mesaisine devam ediyor

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, üniversite bünyesinde kurulacak olan “Teknokent” için yoğun mesai harcamaya devam ediyor.

Projenin hayata geçirilmesi için ilk olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ile görüşmeler yapan Rektör Ayrancı, son olarak Yakınkent OSB Bölge Müdürü Ahmet Usta ile istişarelerde bulundu.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı, düşünülen Teknokent projesinin Çankırı ve Çankırı halkına bilimsel, ekonomik ve istihdam açısından en üst düzeyde hizmet verebilmesi için çok titiz çalıştıklarını ve bunun için ince eleyip sık dokuduklarını belirtti.

Rektör Ayrancı, “Düşündüğümüz projeyi sadece ismen bir Teknokent kurmak için istemiyoruz. Bu projenin üniversitemize, Çankırı’ya bir farkındalık katarak ekonomik, bilimsel ve istihdam açısından kalkınmasına katkı sağlaması için hayata geçirmek istiyoruz. Bunun için de tüm detayları düşünerek alt yapısını, fiziki durumunu ve ekonomik şartlarını en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve paydaşlarımızla istişarelerde bulunuyoruz. Çankırı için en iyisi neyse onu yapacağız inşallah” dedi.

Yakınkent OSB Bölge Müdürü Ahmet Usta ise yaptığı açıklamada, Çankırı Karatekin Üniversitesinin bu proje ile Çankırı için hayal olan bir projeyi hayata geçirilecek olmasının sanayiciler olarak kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Ahmet Usta, “Şu an biz yatırımcılar olarak nitelikli ve yetişmiş eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Kurulacak Teknokent’in bizim bu sıkıntımıza çözüm olacağına inanıyor ve bu Teknokent’in yapacağı çalışmalarla önce ilimizi sonra Ankara’yı besleyeceğine inanıyoruz. Bu proje için Yakınkent OSB olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı