Kamu Personel İlanlar

PTT personel alımı 11 Nisan 2019 güncel ilanlar

Ekonomik sıkıntıların yaygın olduğu dönemde sıkıntılı olan konulardan biriside işsizliktir. Hükümet bu konuda kamu kurumlarını harekete geçirerek yüksek istihdam yaratsada özel sektörde yaşanan daralmadan kaynaklı artık bu talepleri karşılayamıyor. Personel alımı gerçekleştiren kurumların başında ise PTT geliyor.

PTT iştiraki şirketlerden olan PTTPAL, PTT için özel güvenlik ve para lojistik hizmetlerini sunan bir şirket konumunda. PTTPAL için bu operasyonları yürütebilmek için yüksek insan gücüne ihtiyaç duyulmakta. Bu konuda 1100 kişilik bir kadro açan PTT işe alım süreçlerini İŞKUR ile koordineli bir şekilde yönetiyor.

2018 senesi Haziran ayı içerisinde kurulan PTTPAL tarafından her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verilmeye başlandı.

PTTPAL şirketi tarafından yıl sonuna kadar 6 nakit merkezi kurulacağı açıklanmıştı.

Bu nakit merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana illerinde kurulacaktır.

PTT personel alımına ilişkin kılavuzda yayımlandı. Yayımlanan kılavuzda adaylarda aranan şartlar belirtildi. Buna göre adaylarda şu şartlara aranmaktadır:

PTT personel alımı hangi şartlarla gerçekleşiyor

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak.
 • Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak
 • Erkekler için askerliğini yapmış olmak.
 • İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak.
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu
 • madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
 • Kamu haklarından yasaklı olmamak.
 • Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.
 • 5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.
 • Tercihen Para ve Değerli Eşya Taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak

Söz konusu ilana yönelik araştırmalar devam ediyor ancak PTT PAL A.Ş. tarafından ilan sürecine yönelik olarak resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Büyük ihtimalle İŞKUR bünyesinde duyurusu yapılacak ilanların açılmasını sizin için takip ediyor molacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı