GenelKamu Personel İlanlar

PTT Memur Alımı İçin Rekor Başvuru Geldi 5 Bin Kişi Alınacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı kapsamında görevlerini yerine getiren PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) Anonim Şirketi daha önceden yayımlamış olduğu ilan ile avukat, mimar, mühendis, tekniker, gişe ve büro görevlisi ve postacı pozisyonları için toplam 5 bin personel memur alımı yapacağını açıklamıştı.

Yapılan duyuruya göre ilgili pozisyonlar başvuru yapacak olan adaylardan her hangi bir Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranmadı. Ancak ikametgah şartı ve mezuniyet şartı arandı. KPSS şartını olmamasından dolayı yoğun rağbet geldi ve yapılan açıklama ile toplam kaç kişinin memur alımına başvuru yaptığı öğrenildi.

Kaç kişi başvuruda bulundu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT’nin avukat, mimar, mühendis, tekniker, gişe ve büro görevlisi ve postacı kadroları için şu ana kadar toplam 110 bin 700 aday başvuru yaptı. Sınavlara katılacak olan adaylar toplam 60 TL’lik onay ücreti ödemektedir.

Yani 110 bin 700 adayın ilgili ilana müracaat ettiği düşünülürse şu ana kadar 6 milyon 600 liralık ücretin PTT’ye ödendiği bilinmektedir. Başvuru yapan 110 bin 700 aday öncelikle pozisyonlar için uygun mu araştırmaları yapılacak sınavlar, mülakatlar düzenlenecek ve uygun adaylar 5 bin kişilik kadroya yerleştirilecektir. PTT tarafından duyurulan personel alımlarına yönelik duyuruları okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı