GündemKamu Personel İlanlarSon Dakika

PTT memur alımı için KPSS şartı aranıyor mu?

Türkiye’nin köklü kurumlarından olan PTT, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı devam etmekte olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin 2018 senesi yeni dönem memur alımı yapması bekleniyor. Memur alımı için en merak edilen konu ise her zaman olduğu gibi KPSS şartı aranıp aranmadığı. Altın haber olarak okurlarımız için detayları inceliyoruz.

Dönemsel olarak belirlenen pozisyonlar için personel alımları gerçekleştirilen PTT 2018 senesi içinde yüksek sayıda memur alımı yapılması tahmin ediliyor. İş arayan adayların, gençlerin çalışmak için tercih ettiği kamu kuruluşlarından olan PTT’nin yakın zamanda alım yapması bekleniyor. Peki bu alımların hangi pozisyonlara olacağı, şartlar arasında KPSS olup olmayacağı konusunda detayları araştırıyoruz.

Geçtiğimiz sene PTT 5 bin civarı memur alımı konusunda gerekli pozisyonlara ilanlarını yayımladı. Fakat bu alımların 2 bin 500 kişilik bölümü için atama Danıştayın aldığı karar ile gerçekleşmemişti. Danıştay PTT’nin hem KPSS baraj puan şartı koyup hemde mülakat yapmasına izninin olmadığını açıklamış ve alımları iptal etmişti.

PTT bundan sonra gerçekleştireceği memur, personel alımlarında yeniden Danıştay’ın ilgili kararı iptal etmemesi için sınavını kendi yapmacağı yönünde tahminler yürütülüyor. Sınav sözlü olarak mı yapılacak yoksa hem sözlü hemde yazılı olarak mı yapılacak net olarak bir bilgi paylaşılmadı. PTT’nin yeni dönem memur alımı ilanı bekleniyor. Bir ihtimal ise kendi sınavı yerine ise sadece KPSS şartı aranması olacaktır fakat bu düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

Bu konuda yapılacak olan açıklamaları detaylıca takip edip okurlarımıza paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı