$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün

Piyasalarda bugün
  • 17.11.2015 11:25:28
  • 963 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Hafta sonu Paris’ te gerçekleşen terör saldırısının etkisiyle yeni haftaya satıcılı başlayan küresel piyasalarda terör fiyatlama üzerindeki etkisinin azalmasıyla birlikte yeni günde toparlanmanın yaşandığını gözlemliyoruz.

Küresel çapta bir yandan jeopolitik risklerin etkileri fiyatlanmaya devam ederken, diğer yandan ise gelişmiş ülke ekonomileri tarafında açıklanan veri gündemi takip ediliyor. Dün gündemde öne çıkan Euro Bölgesi TÜFE rakamları takip edildi. Beklentiler üzerinde gelen TÜFE rakamları piyasalardaki volatiliteyi artırdı. Euro Bölgesi tarafında bugün takip edilecek veri akışı arasında  ise TSI 12:00’ de Almanya ZEW ekonomik hissiyatı bulunuyor.

Yoğun veri gündeminin yer aldığı gün içinde piyasaların yön arayışında etkili olacak ABD ve İngiltere tarafında açıklanacak önemli veriler yer alıyor. İngiltere’ de TSI 11:30’ da üretici fiyat endeksi öne çıkarken, ABD tarafında TSI 15:30’ da çekirdek tüketici fiyat endeksi, TSI 19:35’ te FOMC üyesi Powell’ ın konuşması, TSI 22:30’ da ise FOMC üyesi Tarullo’ nun açıklamaları takip edilecekler arasında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ