$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün 22 Haziran 2016

Piyasalarda bugün 22 Haziran 2016
  • 22.06.2016 10:59:09
  • 632 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Yellen’ın senatoya yaptığı sunum, Draghi’nin konuşmaları, Almanya Maliye Bakanı’nın açıklamaları günün önemli gelişmeleri arasında olurken İngiltere ve Brexit tedirginliği etkisini artarak sürdürüyor.

Almanya Maliye Bakanı Schaeuble yaptığı açıklamalarda İngiltere’nin artık Avrupa Birliğinde kalsa bile önceki gibi devam edemeyeceklerini açıkladı. Yine Draghi yaptığı açıklamalarda Brexit riskine değinerek bu durumun yaratacağı etkilere hazır olduklarını belirtti.

Yellen ise konuşmasında harcamalarda artış olduğu ve konut piyasasında düzelmenin yaşandığını belirtti. Olası Brexit durumunun yaratacağı etkilerin ABD’yi de etkileyebileceğini belirten Yellen faiz artışı için küresel risklere de dikkat edileceğini ve kademeli bir faiz artışının olacağını söyledi. Fed’in işgücü piyasasının iyileşeceği ve enflasyonun da orta vadede %2 lik hedefe ulaşacağını beklediğini söyledi.

Altın, İngiltere’nin AB’de kalmasına yönelik beklentilerin güçlenmesi ile birlikte kayıplarını sürdürdü.

Petrol küresel piyasalardaki karmaşanın etkisi ile dalgalı bir şekilde hareket ederken stok verisi öncesi yükseliş sergiledi.

Yurtiçinde ise Merkez Bankası faiz kararını takip ettik. Merkez bu toplantıda piyasanın beklentileri dahilinde faizlerde 50 baz puan indirime gitti.

Bugün küresel piyasalardaki gelişmeleri takip etmeye devam ediyor olacağız. ABD’de saat 17.00 de Fed Başkanı Yellen’ın konuşması piyasalar açısından önemli olacak. Yine aynı saatte Mevcut Ev Satışları, 17.30 da ise Ham petrol stokları takip edilecek.

Bugün piyasa takvimi ise,
10:00 EUR ECB para politikası dışı toplantısı Önemli
12:00 CHF ZEW Anketi – Beklentiler (Haz) Orta
15:30 CAD Çekirdek Perakende Satışlar (Aylık)(Nis) Önemli
17:00 USD Mevcut Ev Satışları (May) Önemli
17:00 USD Fed Başkanı Janet Yellen’ın Önemli 17:30 USD Ham Petrol Stokları Önemli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ