$ DOLAR → Alış: 5,26 / Satış: 5,28
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

Piyasalarda bugün 22 Ağustos 2016

Piyasalarda bugün 22 Ağustos 2016
  • 22.08.2016 10:36:34
  • 486 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Geçtiğimiz hafta veri akışı bakımından kısmen sakin olan bir hafta yaşadık. Cuma günü de hafta kapanışını oldukça sakin bir veri akışı ile tamamladık.

Cuma gününün önemli bir gelişmesi Fitch’in Türkiye değerlendirmesi oldu. Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu yaptığı not değerlendirmesinde Türkiye’nin notunu sabit tutarken görünümü negatife çekti. Yaşanan terör saldırılarının riskleri artırdığını belirten Fitch yaşanan politik belirsizliğin ekonomiye de yansıyacağını beklediklerini söyledi.

Japonya’ya baktığımızda BOJ başkanı Kuroda’nın açıklamalarını takip ettik. Cumartesi günü yaptığı açıklamada eylül ayındaki toplantıda parasal gevşeme için yeterli şans olduğunu belirtti.

ABD’de ise yayımlanan tutanakların güvercin tonda olmasının ardından Fed üyelerinin yaptığı Şahin tonda açıklamalar takip edildi. Fed başkan yardımcısı Stanley Fischer’ın yaptığı şahin tonda açıklamalar ile Fed’in bu yıl içerisinde faiz artırımına gidebileceği beklentileri arttı. Bugün piyasada veri akışı oldukça sakin olacak. Gün içerisinde teknik fiyatlamaların yaşandığını görebiliriz.

Bugün piyasa takvimi ise,
15:30 CAD Toptan Satışlar (Aylık)(Haz) Orta
18:30 USD 3 Aylık Hazine Bonosu İhalesi Düşük
18:30 USD 6 Aylık Bono İhalesi Düşük

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ