$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün 21 Haziran 2016

Piyasalarda bugün 21 Haziran 2016
  • 21.06.2016 10:44:30
  • 698 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Dün veri gündemi sakin ancak hafta sonu 23 Haziranda yapılacak olan İngiltere’nin AB üyeliğinin devam edip edilememesi (Brexit) yönündeki anketlerde üyeliğin devamı yönünde görüş beyan edenlerin oranının, ayrılma yanlılarından önde olması nedeniyle piyasalar GAP li ve iyimser açıldı.

Altın, bazı anketlerin İngiltere’nin bu hafta sonuna doğru yapılacak olan referandumda büyük olasılıkla AB kalmayı seçeceğine işaret etmesine rağmen dolardaki zayıflamaya bağlı olarak hafif yükseldi.

Petrol fiyatları, İngiltere’nin AB’den ayrılacağına ilişkin endişelerin azalması ve yeniden tedarik sorunlarına eğilme fırsatı bulmasından sonra girdiği iki günlük rallinin ardından geriledi.

Japonya Maliye Bakanı Aso, Brexit öncesinde Yen’deki aşırı değerlenmeye herhangi bir müdahale etmeyeceklerini, Brexit’in büyük ölçüde piyasa tarafından fiyatlandığını söyleyerek, müdahale için uygun zamanı beklediklerini söyledi.

Bugün FED Başkanı Yellen’in ABD para politikasına yönelik beklentilerin şekillenmesine yardımcı olabilecek konuşması ile ECB Başkanı Draghi’nin konuşması, Brexit anketleri, iç piyasada TCMB PPK toplantısı piyasa çevreleri tarafından yakından takip edilecek.

Bugün piyasa takvimi ise,
12:00 EUR Almanya ZEW Ekonomik Hissiyatı (Haz) Önemli
12:00 EUR ZEW Ekonomik Hissiyat Orta
14:00 TRY Bir Hafta Vadeli Repo Faiz Oranı (Haz) Önemli
14:00 TRY Gecelik Faiz Oranı (Haz) Orta
16:00 EUR Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin Konuşması Önemli
17:00 USD Fed Başkanı Janet Yellen’in Konuşması Önemli
21:30 USD Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Üyesi Powell’ın Konuşması Orta

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ