$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün 20 Nisan 2016

Piyasalarda bugün 20 Nisan 2016
  • 20.04.2016 10:51:34
  • 788 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Doha toplantısından bir karar alınmaması küresel anlamda volatilitenin artmasına neden oldu. Kuveyt petrol işçilerinin grev yapması ile sert yükselişe geçen petrol, işçilerin grevi sona erdireceklerini duyurması ile satışlarını hızlandırdı. Küresel anlamda volatilitenin artması kredi derecelendirme kuruluşlarının da dikkatini çekmekte. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P volatilitenin artması nedeniyle dünya genelinde kredi koşullarının zayıflayabileceğini belirtti.

Asya seansına baktığımızda Çin hisse senedi piyasasındaki sert düşüşü takip ettik. Son bir ayda %12’lik yükselişin ardından cazibesini yitirmeye başlayan endeks 7 haftanın en sert satışını gördük.

Bugün Yurtiçinde TCMB PPK faiz kararı toplantısını takip ediyor olacağız. Geçmiş toplantıda 25 baz puan indirim sonrası bu ayki toplantı için üst bantta 50 baz puanlık bir indirim beklentisi oluşmuştu. Üst bantta faiz indirim beklentisi olması beklentilerin fiyatlandığı yönünde bir algı oluşturabilir.

Veri akışının devamına bakacak olursak; Almanya Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) (Aylık) (Mar), İngiltere tarafından Ortalama Gelir Endeksi + İkramiye (Şub ) ve İşsizlik Hak Başvurusu Sayısındaki Değişim (Mar),ABD Mevcut Ev Satışları (Mar), Ham Petrol Stokları piyasalardaki fiyatlamalar açısından yakından takip edilmelidir.

Bugün piyasa takvimi ise,
09:00 EUR Üretici Fiyat Endeksi (Almanya)(Yıllık-Mart) Önemli
09:00 EUR Üretici Fiyat Endeksi (Almanya)Aylık-Mar) Önemli
12:00 CHF ZEW Anketi – Beklentiler (Nis) Önemli
Belirsiz EUR 10 yıl Vadeli Tahvil İhalesi Önemli
13:00 EUR ECB Başkanı Draghi’nin Konuşması Çok Önemli
23:15 CAD BoC Hafta Vadeli Tahvil İhalesi Çok Önemli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ