$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün 17 Haziran 2016

Piyasalarda bugün 17 Haziran 2016
  • 17.06.2016 10:42:01
  • 734 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Bir yandan Fed Etkileri bir yandan Brexit endişeleri ile başlayıp yoğun veri gündemi ile devam ettiğimiz haftanın son işlem gününe geldik. Hala Fed ve Brexit fiyatlamaları piyasalar tarafından fiyatlanmaya devam ediyor.

Dün İngiltere’de Avrupa Birliği yanlısı milletvekilinin silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetmesi ile birlikte Brexit ile ilgili kampanyalar durduruldu. Yaşanan olaydan sonra referandum süreci ve sonrasına dair risklerle ilgili soru işaretleri artarken AB’de kalma beklentileri de arttı.

ABD’de ise dün işsizlik haklarından yararlanma başvuruları beklentinin üzerinde geldi. Çekirdek TÜFE verisi %2,2 artarak piyasa beklentisi dahilinde geldi.

Altın tüm bu küresel gelişmeler ve risklerle birlikte güvenli bir yatırım aracı olarak görülmeye devam ederken üç haftalık kazancına doğru yöneldi.

Japonya tarafında ise dün faiz kararları takip edildi. Faizlerle ilgili bir değişikliğe gitmeyen BOJ ek parasal genişlemeye de gerek duymadı.

Bugün önemli bir veri akışı sakin olacak. Euro Bölgesinde Avrupa Maliye Bakanları Toplantısı ve Draghi’nin konuşması takip edilecek. ABD’de ise İnşaat izinleri ve Konut Başlangıçları verileri gelecek.

Bugün piyasa takvimi ise,
Belirsiz EUR Avrupa Maliye Bakanları Toplantısı Orta
15:30 USD İnşaat İzinleri (May) Önemli
15:30 CAD Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)(Yıllık)(May) Önemli
18:00 EUR Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Dragh’inin Konuşması Önemli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ