$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün 13 Haziran 2016

Piyasalarda bugün 13 Haziran 2016
  • 13.06.2016 10:19:21
  • 623 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Hareketli bir haftayı geride bırakırken yurtiçinde Cuma günü 2016 ilk çeyrek büyüme datası açıklandı. Beklentinin oldukça üzerinde gelen veride büyümeye yönelik pozitif bir algı oluştu. Ancak iç piyasa küresel piyasadan gelen verilerle birlikte yön bulmaya çalışıyor.

ABD ve Japonya merkez bankalarının bu hafta yapacağı toplantılar öncesinde ve İngiltere‘de yaklaşan Brexit referandumuna ilişkin kaygılara bağlı olarak sert hareketlilikler görülüyor. Çarşamba günü ABD tarafında Fed Toplantısı takip edilecek. Faiz konusunda bir değişiklik yapılacağı beklenmemekle birlikte Yellen’in yapacağı konuşma piyasalar için önemli olacak. Perşembe günü Japonya Merkez Bankası (BOJ) tarafından para politikasına ilişkin yapılacak açıklama ise yatırımcı dikkatlerinin toplantıdığı diğer bir nokta.

İngiltere’de Brexit etkileri referandum tarihinin de yaklaşması ile birlikte giderek artıyor. Son günlerde özellikle AB’den çıkma riski piyasalar tarafından fiyatlanıyor.

Altın, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışına ilişkin endişelerin artmasıyla 3 haftanın en yüksek seviyesine yakın seyrediyor.

Petrol, ABD‘de faal sondaj kulelerinin sayısının ikinci haftada da artış kaydetmesi ardından, düşüşünü üçüncü güne taşıdı.

Bugün piyasalarda önemli bir veri akışı bulunmamakla birlikte hafta içinde yoğun bir gündemi takip ediyor olacağız.

Bugün piyasa takvimi ise,
16:30 GBP CB Öncü Indikatör Endeksi (May) Zayıf
18:30 USD 3 Aylık Hazine Bonosu İhalesi Zayıf
18:30 USD 6 Aylık Bono İhalesi Zayıf

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ