$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün 10 Ağustos 2016

Piyasalarda bugün 10 Ağustos 2016
  • 10.08.2016 11:03:02
  • 540 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Dün yurt içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in yaşanan uçak krizinden sonra ilk kez bir araya gelmeleri ve verilen mesajlar takip edildi. Türk-Rus ilişkileri açısından yeni dönem için önemli bir görüşme oldu. Görüşme sonucunda da verilen olumlu mesajlar TL varlıklar adına olumlu bir gelişme olarak algılanabilir. Yapılan açıklamalarda Türk akımı projesinin hızlı bir şekilde devam edeceği, turizm konusunda ucuz uçuşların yeniden başlaması için adımların atılacağı, inşaat firmalarına uygulanan yaptırımların kaldırılacağı gibi konular dile getirildi. Yeni dönem için atılacak bu adımlar TL varlıklar için olumlu olacak.

Küresel piyasalara baktığımız zaman sakin bir veri gündemiyle haftaya devam ettiğimizi görüyoruz. Daha çok teknik fiyatlamaların yaşandığı piyasalar da Dolar tarafında zayıflama yaşandığını görüyoruz. Fed etkisinin devam ettiği piyasalarda yön arayışı devam ediyor.

Dolar istihdam verisi ile birlikte bir miktar değer kazanırken faiz artırımı beklentilerinin tekrar zayıflaması Doları da zayıflattı. Zayıflayan Dolardan destek bulan altın ise dün değer kazanmaya başlayarak bugün 1353 seviyelerine kadar yükselişini sürdürdü.

Bugün yine sakin bir veri akışı izleyeceğiz. ABD’de saat 17.30 da ham petrol stokları verisi saat 21.00’de Federal Bütçe Dengesi ve OPEC Aylık Raporu açıklanacak.

Bugün piyasa takvimi ise,
Belirsiz USD OPEC Aylık Rapor Orta
17:30 USD Ham Petrol Stokları Önemli
20:00 USD 10 Yıllık Tahvil İhalesi Orta
21:00 USD Federal Bütçe Dengesi (Tem) Orta

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ