$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün 08 Mart 2016

Piyasalarda bugün 08 Mart 2016
  • 08.03.2016 11:06:33
  • 771 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Küresel piyasalarda geçtiğimiz hafta itibariyle artan risk iştahının pozitif etkileri takip edilirken, haftanın bugünkü işlem gününde Çin tarafında açıklanan olumsuz verilerin etkisi takip ediliyor. Dünya’ nın en güçlü ekonomilerinden Çin tarafında sabah saatlerinde açıklanarak beklentilerin altında kalan dış ticaret verileri küresel çapta endişelerin artmasına neden oldu. Erken saatlerde takip edilen bir başka gelişme de Asya’ nın bir diğer büyük ekonomisi Japonya büyüme rakamları oldu. Japonya ekonomisinin 2015 yılı dördüncü çeyrek büyüme rakamları açıklanan veriye göre yüzde 1.1 daralma gösterdi.

Günün geri kalanında öne çıkan gündem başlıkları arasında İngiltere Merkez Bankası Başkanı Carney konuşması, Avrupa Maliye Bakanları toplantısı ve Euro Bölgesi GSYİH rakamları yer alıyor.

Kötü gelen veriler piyasalarda moralsiz hareketlerin yaşanmasına neden olurken, güvenli limana olan talebin artmasıyla birlikte altın tarafında yükselişler yeni haftaya da taşındı. Gün içinde açıklanan veriler yön arayışında olan piyasalarla birlikte yeniden güvenli liman olma özelliğini kazanan altın kaderinde belirleyici olacak.

Bugün piyasa takvimi ise,
11:15 GBP İngiltere Merkez Başkanı (BOE) Başkanı Carney Konuşması Önemli
Belirsiz EUR Avrupa Maliye Bakanları Toplantısı Orta
12:00 EUR Gayrı Safi Yurtiçi Hasıla (GYSİH)(Çeyreklik)(4.Çeyreklik) Orta
12:00 EUR Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GYSİH)(Yıllık)(4.Çeyrek) Orta

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ