$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün 07 Mart 2016

Piyasalarda bugün 07 Mart 2016
  • 07.03.2016 10:48:52
  • 881 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Yeni haftanın ilk işlem gününde sakin veri akışının yer aldığı gündemin öne çıkan başlıkları arasında Euro Bölgesi tarafında Eurogroup toplantısı, ABD tarafında ise TSI 20:00’ de FOMC üyesi Stanley Fischer ile Brainard’ ın konuşması yer alıyor. Bu gelişmelerle fiyatlanacak uluslararası piyasalarda sabah erken saatlerde takip edilen bir önemli gelişme de Japonya Merkez Bankası Başkanı Kuroda’ nın açıklamaları oldu. Asya’ nın en büyük ekonomilerinden Japonya’ nın Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda faizlerdeki düşüşün ve parasal genişlemeye devam etme ihtimallerinin varlık fiyatları üzerinde pozitif etkisine değindi.

Piyasaların yön arayışında etkili olmaya devam eden önemli gelişme olarak geçtiğimiz Cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdam verisi takip edildi. Tarım dışı istihdam verisi beklentiler üzerinde gelmesine rağmen yine Cuma günü açıklanan ortalama saatlik kazanç verisi iyi gelen tarım dışı istihdam verisinin piyasalar üzerindeki etkisinin azalttı.

Küresel risk iştahının oldukça açık olduğu geçtiğimiz haftayı geride bırakırken, sakin veri akışı ile başladığımız yeni haftanın en önemli gelişmesi olarak Perşembe günü açıklanacak Euro Bölgesi faiz oranı kararı takip edilecek.

Bugün piyasa takvimi ise,
09:00 EUR Almanya Fabrika Siparişleri(Aylık)(Oca) Orta
Belirsiz EUR Eurogroup toplantısı Orta
17:30 TRY Hazine Nakit Dengesi(Şub) Düşük
20:00 USD FOMC Üyesi Brainard’ın Konuşması Orta
20:00 USD FOMC Üyesi Stanley Fischer’ın Konuşması Orta

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ