$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Piyasalarda bugün 03 Aralık 2015

Piyasalarda bugün 03 Aralık 2015
  • 03.12.2015 10:58:37
  • 867 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Piyasalarda bugün, Hem global tarafta hem de içerideki gündemde takip edilecek haber akışı nedeniyle yoğun geçecek yeni günde yurt içinde saat 10:00’ da Türkiye enflasyon rakamları açıklanarak beklentilerden iyi geldi. Yeni güne primli başlayan yurt içi piyasalar beklentileri aşan Kasım ayı enflasyon verisini fiyatlamaya devam ederken, yurt dışı piyasalar ise hem ABD hem de Avrupa veri gündemine odaklandı.

Dün Fed Başkanı Jannet Yelen ile Fed üyelerinden gelen açıklamalar ile yön arayışına devam eden piyasalar bugün yine TSI 17:00’ de Fed Başkanı Yellen’ ın açıklamalarıyla yön bulacak. Dün yaptığı açıklamalarda önceki söylemlerinden daha farklı bir yol izleyen Yellen; Aralık ayında ilk faiz artışını bekleyen piyasalara enflasyonun belirleyici olduğunu ve gerçek bir ilerleme gördüklerinde ilk faiz adımının gerçekleştirileceğini dile getirdiği açıklamalarıyla kafaları karıştırdı. Yellen ekonomiye duyulan güvenden de bahsederek geciken faiz artışının ekonomiye duyulan güveni azaltarak endişeleri artıracağını belirtti.

Yeni günün öne çıkan bir diğer ana gündem maddesi ise Euro bölgesi faiz oranı kararı ile ECB Başkanı Mario Draghi açıklamaları olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ