EğitimGündemSon Dakika

ÖSYM YKS 2018 Sıkça sorulan sorular klavuzu yayınlandı

ÖSYM tarafından her yıl lise mezunu öğrencilere düzenlenen sınav soruları bir çok öğrencinin en çok stres yaptığı korkulu rüyasıdır. Kısıtlı bir zaman dilimindeki bu sınavlar her öğrencinin bir yılını etkiler.Bu sınavlara son yılların verisine bakıldığında yaklaşık 2 milyon öğrencinin girdiği görülmektedir. Öğrenciler ÖSYM sınavlarına genellikle geçmiş yıl sorularını çözerek çalışırlar. Bu çoğu zaman bir çok öğrencinin işine yaramıştır.

Bir kaç yıldır ÖSYM tarafından lise mezunlarına Yükseköğretime Geçiş Sınavı YGS ve LYS olarak iki sınav düzenlenmekteydi. Fakat 2018 yılında alınan kararlar doğrultusunda üniversite sınavının değiştirilmesi kararlaştırıldı daha önceki gibi adayların artık tek sınav olarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS’ye girecekleri belirtildi.

YKS  SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu yıl adayların ilk kez gireceği bu sınav  nedeni ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS hakkında sıkça sorulan sorular kılavuzunun yayımladı. Adayların en çok sorulan soruları ÖSYM’ye ilettikleri 71 sorunun cevabı verildi.

YKS hakkında bilgi almak ve sıkça sorulan bu 71 soruyu görmek için her hemen Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan 71 soruda Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS hakkında sıkça sorulan sorular kılavuzuna bakabilirsiniz. Klavuz detaylarına BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı