$ DOLAR → Alış: 5,14 / Satış: 5,16
€ EURO → Alış: 5,94 / Satış: 5,97

Orduda 243 Evsiz Otelde Misafir Edildi

ORDU’DA EKONOMİK YOKSUNLUK NEDENİYLE EVSİZ VE KİMSESİZ DURUMDA BULUNAN KİŞİLERİN VEYA AİLELERİN, SOKAKTA KALMALARINI ÖNLEMEK İÇİN AMACIYLA SON 1 AYDA 243 KİŞİ KİRALAN OTELDE MİSAFİR EDİLDİ.

Orduda 243 Evsiz Otelde Misafir Edildi
  • 14.11.2017 10:15:03
  • 98 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Ordu’da ekonomik yoksunluk nedeniyle evsiz ve kimsesiz durumda bulunan kişilerin veya ailelerin, sokakta kalmalarını önlemek için amacıyla son 1 ayda 243 kişi kiralan otelde misafir edildi.

Ordu İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kiralanan otelde, il genelinde barınma sorunu çözülemeyen vatandaşların sıcak bir ortamda barınmaları sağlanıyor. Ekonomik yoksunluk sebebiyle evsiz ve kimsesiz durumda bulunan kişilerin sokakta yaşamalarını önlemek amacıyla başlatılan uygulamada 243 kişinin kısa süreli veya problemi çözülene kadar otelde kalmaları sağlandı.

İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca, ilçe kaymakamlıklarına ve bazı kamu kurumlarına gönderilen yazı ile, evsiz durumda olan ve ilçe imkanlarıyla barınma sorunu çözülemeyen tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların Vakıf Başkanlığına bildirilmesi istenmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ