$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Öğrenciler Devletin Sıcak Eliyle Isınacak

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME (KHK) İLE MARDİN’İN DERİK İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA GÖREVLENDİRİLEN KAYMAKAM HAKAN KAFKAS, POLİS VE ASKERLER İLE BİRLİKTE ÖĞRENCİLERİN KIŞ AYLARINDA ÜŞÜMEMESİ İÇİN KIŞLIK GİYİM YARDIMINDA BULUNDU.

Öğrenciler Devletin Sıcak Eliyle Isınacak
  • 14.11.2017 00:42:31
  • 103 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Mardin’in Derik İlçe Belediye Başkanlığı’na görevlendirilen Kaymakam Hakan Kafkas, polis ve askerler ile birlikte öğrencilerin kış aylarında üşümemesi için kışlık giyim yardımında bulundu. Toplamda 17 bin 500 öğrenciye yapılacak giyim yardımları için Derik Kaymakamı Hakan Kafkas ve beraberindeki asker ile polisler öğrencilerle keyifli sohbet ederek devletin sıcak ve şefkatli yüzünü gösterdi.

Derik ilçesinde bulunan 114 okuldaki 17 bin 500 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilecek kışlık mont, bot, ayakkabı ve çorap dağıtımına başlandı. Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas beraberinde Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Seçkin Karadağ, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Cinli, ilçenin tek kadın askeri olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yasemin Serban, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sönmez ile birlikte bugün Dağ Mahallesi’nde bulunan Atatürk ilk ve ortaokulunda 433 öğrenci ile bir araya gelerek giyim yardımında bulundu.

Öğrenciler devletin uzattığı sıcak ele teşekkür etti

Ortaokul 5’inci sınıf öğrencilerinden Abdullah Ali Erol, “Ben çok sevinçliyim, polis ağabeylerime ve ablalarıma çok teşekkür ediyorum. Bize mont, bot ve çorap verdiler” dedi.

Kışlık giyimlerini alan 6’ıncı sınıf öğrencilerden Hayrunissa Karaşin, kendilerini unutmayarak yardım eden devlet yetkililerine teşekkür ettiğini söyledi. Devran Gökalp isimli öğretmen ise, asker ve polislerin gelerek okullarında böyle bir yardım yapmasından dolayı sevindiklerini dile getirdi. Gökalp, “Öğrencilerimizi sevindirdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize böyle güzel yardımlar yapılması çok sevindirici. Öğrencilerimiz çok mutlu oldu, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ