GündemTeknoloji

Netflix Ucuz Abonelik Testine Başladı

Teknolojide en çok kullanılan ölçümlemelerin başında gelen kullanıcı testlerini Netflix’de sürekli kullanmakta. Bu testler için geniş bir coğrafi hedef kitleye sahip olan Netflix sadece Hindistan özelinde ucuz abonelik testi başlatıyor. Peki bu testin kapsamı ve detayları neler?

Netflix; uygun fiyatlı bir abonelik alternatifi üzerinde bir süredir çalıştığı bazı dönemlerde duyuluyordu, çevrim içi yayın platformu yeni ödeme alternatifi için test sürecine başladı. Hindistan’da başlatılan bu test sürecinde kullanıcılar servise aylık olarak 250 rupi (3,64 dolar) ödeme gerçekleştirecek. Uygulanan bu ücret taban modelin mobil versiyonu olarak kaydediliyor. Özetle kullanıcılar içerikleri standart çözünürlükte izleyebilecek ve sadece tablet veya telefon üzerinden erişebilecek. Bu pakette aynı anda içerik erişimi ise tek bir cihazla sınırlı olduğu belirtiliyor.

Netflix 4. Üyelik Seçeneği Sunacak mı?

Yeni hizmetin başarılı olması durumunda farklı ülkelere de kısa süre içerisinde 4. abonelik seçeneği olarak kullanıcılarına sunması bekleniyor. Şimdilik test bölgesi Hindistan’la sınırlı olan hizmetin oradaki rakiplerinden hala pahalı olduğunu da belirtelim. Amazon Prime Video servisi Hindistan’da aylık 129 rupi (1,88 dolar) ödenerek edinilebiliyor. Firmanın fiyatlandırmada değişime gidip gitmeyeceği merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı