Teknoloji

Netflix Türkiye ucuz üyelik başladı

2016 yılında Türkiyede yayın hayatına başlayan Netflix’in önem verdiği ülkelerden birisiyiz, dünya genelinde en çok dizi ihraç eden ülkelerden olarak bunun olması çok normal. Netflix daha önce Hindistan üzerinde başlattığı ucuz üyelik modelini Türkiye içinde test etmeye başladı.

A/B testiyle kimi ziyaretçilerde görülen fakat bir kısmında ise görülmeyen bir üyelik planı sayfası yer almakta.

Netflix mobil planda ise HD veya Ultra HD kullanım seçenekleri yer almıyor. Aslında mobil üyelik planı Temel üyelik planıyla aynı özellikleri taşıyor gibi görülüyor. Aynı anda sadece 1 ekranda kullanılabilen bu üyelik tercihi 15,99 TL’lik Temel üyelik paketinin yarı fiyatına geliyor. 10 inç ve üzeri tabletlerde Temel paketin sunduğu deneyimle hemen hemen aynı deneyimi yakalayabileceğiniz yeni plan, özellikle Netflix’i daha çok yolda akıllı telefonuyla izleyenleri cezbedecek gibi görünüyor. Netflix’in farklı fiyat denemeleri yaptığını da hatırlatalım.

Netflix üyelik plan seçim sayfası
Netflix üyelik plan seçim sayfası

Mobil üyelik alternatifi de o fiyat denemeleri arasında yer alıyor. Kullanıcılara daha iyi alternatifler sunmayı hedefleyen çevrimiçi yayın platformu geçmişte Türkiye’deki yeni fiyat denemeleri için şu açıklamayı yapmıştı: “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğrulundan emin olmak.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı