GenelSon Dakika

Mersin’de Kar Festivali coşkusu

Kent merkezine kar yağmayan Mersin’de bu yıl 5’insi düzenlenen Kar Festivali’nde renkli görüntüler ortaya çıktı. Çocuklar birbirleriyle kar topu oynarken, çok sayıda kardan adam yaptı.

Forum Mersin Alışveriş Merkezi, kar yağmayan kent merkezinde bu yıl da kar festivali düzenleyerek, kar görmeyen çocukların ve ailelerin mutluluk kaynağı oldu. Atıf Yılmaz Meydanı’nda düzenlenen festivalde, Toros Dağları’ndan getirilen 11 tır dolusu kar, alana döküldü. Özel bir makineyle de kar yağdırılan alanda, çocuklar aileleriyle birlikte çeşitli oyunlar oynadı. Bazı çocuklar karda yuvarlanırken, bazı çocuklar da kar topu oynadı. Kimi çocuk ise ailesiyle birlikte kardan adam yaptı.

Festivali kapsamında kurulan gösteri sahnesinde, “Ateşbaz” grubu tarafından sergilenen özel şovun yanı sıra Anadolu Break Dans Grubu, çocukları ve ailelerini eğlendirdi. Etkinlik boyunca çocuklara özel atkı tasarımı, kar küresi yapımı gibi keyifli atölye çalışmaları da düzenlendi. Yine festivale özel kurulan greenbox stüdyosunda snowboardcu olma fırsatı da yakalayan çocuklar, eğlence ve aksiyonun tadını çıkardı.

İlk gününde yüzlerce kişiyi ağırlayan festival, 2 gün sürecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı