Ekonomi

Medya Sektöründen Çıkan Doğan Holding Bankacılık Sektörüne Giriyor

Doğan Holding, medya sektöründe çıktıktan sonra Bankacılık sektörüne geri döneceği dedikoduları ardından bugün yaptığı açıklamada dedikoduları yalanlamadı.

Daha öncede bankacılık sektöründe faaliyetlerde bulunan Doğan Holding aynı sektöre geri döneceğinin sinyallerini verdi. Bloomberg’in internet sitesinde yer alan haberde Aydın Doğan’ın, satın alma ya da lisans başvurusu yoluyla yatırım bankacılığına girmeyi planladığı aktarıldı. Aynı haberde Doğan Holding’in, önümüzdeki 12 ay içinde konuya ilişkin adım atabileceğini kaydetti.

Doğan Holding’in söylentilere ilişkin KAP açıklaması şöyle

“Bir internet haber sitesinde, Şirketimiz’in mevcut bir yatırım bankasını satın alacağı veya yatırım bankacılığı lisanı için başvuru yapacağı konusunda bir haber yer almıştır.

Söz konusu haberde bahsi geçen “yatırım bankacılığı” da doğru fırsat çıkması halinde baktığımız sektörlerden biri olup, bu konuda henüz kesinleşmiş bir kararımız bulunmamaktadır. Konuya ilişkin bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.”

Dışbank’ı 2005 yılında Fortis Bank’a satarak bankacılık sektöründen çıkan Doğan Holding, tekrar bankacılık sektörüne gireceği konuşuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı