$ DOLAR → Alış: 5,07 / Satış: 5,09
€ EURO → Alış: 5,88 / Satış: 5,90

Mardinin Kızıltepe İlçesinde Doğru Eğitim İçin Seminerler Veriliyor

MARDİN’İN KIZILTEPE İLÇESİNDE ÖĞRENCİLERİN DOĞRU SEÇİM YAPMALARI İÇİN KARAR VERME BECERİLERİ, MESLEK SEÇİMİ, DİKKAT GELİŞİMİ, KENDİNİ TANIMA SÜRECİ, ETKİLİ DERS ÇALIŞMA VE DOĞRU MESLEK SEÇİMİ, İŞARET DİLİ, SINAV KAYGISI GİBİ SEMİNERLER VERİLİYOR.

Mardinin Kızıltepe İlçesinde Doğru Eğitim İçin Seminerler Veriliyor
  • 14.11.2017 12:05:15
  • 102 kez okundu
  • 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde öğrencilerin doğru seçim yapmaları için karar verme becerileri, meslek seçimi, dikkat gelişimi, kendini tanıma süreci, etkili ders çalışma ve doğru meslek seçimi, işaret dili, sınav kaygısı gibi seminerler veriliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Mardin Temsilcisi Murat Erdi Malgir, verdikleri seminerlerle öğrencilerin doğru seçim yapmalarına katkı sunduklarını söyledi. Üniversitelerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başkenti Lefkoşa’da bulunduğunu dile getiren Malgir, kurum adına çeşitli etkinlikler ve seminerler verdiklerini dile getirdi. Öğrencileri motive etmek ve özellikle meslek edinme konusunda yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Malgir, “Sınav kaygısı her sene olan ve tüm sene boyunca devam eden bir durumdur, biz bunu aşsınlar diye onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Motivasyon ve doğru ders çalışma teknikleri ile ilgili üniversitemizden gelen hocalar, profesörler, doçentler burada seminerler veriyor. Üniversiteden kastımız bütün eğitim olanaklarıdır, yurtlardır, fitness salonlarıdır, yüzme havuzlarıdır. Yani sosyal aktivitelerin, yurtlarım ve eğitim aktivitelerin hepsini barındırdığı toplu bir yerleşkedir. Türkiye’deki özel üniversiteler ile kıyaslandığında öğrencinin ortalaması 2’nin altına düştüğü zaman bizde burs kesme olayı yok. Ayrıca verdiği eğitim kalitesinden Türkiye’deki bir sürü üniversiteden çok daha iyi durumda olduğu ortada olan bir üniversiteyiz. Üniversitemizde iki yabancı dil seçeneği mevcut. Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde eğitim veriyoruz. Bu yüzden rağbet gören bir üniversiteyiz. En çok eğitim fakültesi tercih ediliyor, eğitimin dışında hukuk fakülteleri, tıp ve diş hekimliği gibi bölümler tercih ediliyor” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi temsilcisi Fırat Karaboğa ise üniversitelerinin özel ve aynı zamanda bir kampüs üniversitesi olduğunu söyledi. Karaboğa, “Biz öğrencilerimizi buraya göndermeden önce onlara hangi mesleği seçmek istediklerini ve hangi mesleğin onlar için iyi olabileceği hakkında bilgiler veriyoruz. Bununla beraber mesleklerin geleceği ve parasal durumunu da göz önünde bulundurmalarını istiyoruz, buraya değerli hocalarımız gelerek öğrencilerimizin geleceği için onlara yardım ediyorlar. 15 fakülte, 5 yüksek okuldan oluşuyor üniversitemiz. Üniversitemiz sunduğu burs imkanıyla kampüs üniversitesinde olan yaşam koşulu, burslarımız yüzde 25, yüzde 50 ve yüzde 75 ile tam burslu olmak üzere imkan sunuluyor” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ